December 9, 2021, 11:18 am

Инцидeнт вo Coпиштe: Багер ce излизгaл oд пaт, едно лицe ce здoбилo co тeшки пoвpeди..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Инцидент во кој едно лице е тешко повредено се случил вчера околу 19:00 часот во скопско Сопиште.

Од МВР информираат дека додека П.А.(30) од с.Ракотинци управувал работна машина-багер, со скопски регистарски ознаки, машината се излизгала од коловозот и го повредила Т.А. од с.Сопиште.

-Во незгодата тој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, истакнуваат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest News

Најмоќниот човек во Европа: Марио Драги

Италијанците не се навикнати нивните премиери да се задржат на позицијата подолго време, но многумина се надеваат дека Марио...

More Articles Like This