December 8, 2021, 4:57 am

ИРЕНА РИСТИЌ РАЗОЧАРАНА ОД СДС: Јас нема да гласам на локалните избори, нека пропаднат, без нас тие се ништо, не постојат, бојкот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Активистот на т.н. Шарена револуција преку социјалната мрежа Фејсбук повика на бојкот на локалните избори незадоволна од Владата на СДСМ, порачувајќи дека нема да гласа на изборите.

(ФБ Статус на Ирена Ристиќ)

 

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]

Ние, граѓаните, мора, едноставно мора, да си го дозволиме луксузот да го доживееме комплетниот пад и тоталната мизерија… да останеме без ништо!

Во спротивно, ќе ја одлагаме агонијата и на сопствена штета, само ќе ја префрламе топката на двете подеднакво политички, идејно, системски и кадровски импотентни опции, од нетрпение и недоверба неподдржувајќи нови и креативни, чесни кадровски решенија…

Јас, на пример, нема да гласам на локалните!

Нека пропаднат!

Нека пропаднат, како што пропаднавме јас (у неколку наврати) и многу, многу други слични романтици…

Лека ноќ!

Размислете!

Без нас, они се ништо!

Не постојат! – пишува Ристиќ на својот ФБ профил.

 

[/kopa_block_quote]

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This