ИРОНИЧНА „ПОМОШ“ ОД СТРАНСТВО: Со државни пари и странска помош СДСМ ќе ги убедува граѓаните да се самоукинат!

Поврзано

Пocкапувањето на стpyјата требало да биде дури 25 проценти!

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената...

Медиумски бojкот за Зоран Заев ако не се извини на медиумите и новинарите

Македонската асоцијација на новинари (МАН) најостро го осудува јавниот настап на претседателот на СДСМ, кој на прес конференција етикетираше...

Бугарски компании без дозвола нудат осигypителни полиcи во земјава

Агенцијата за супервизија на осигурување апелира до граѓаните да внимаваат од кои друштва за осигурување купуваат полиси за осигурување,...
- Advertisement -

Огромни суми на пари од буџетот на државата ќе биде алоцирани за малициозната кампања за референдумот со цел да се убедат граѓаните да излезат на гласање и да се самоукинат.

Партискиот мегафон ,,Слободен Печат’’ објавува неофицијални информации дека во пропагандата за референдумот за промена на името ќе учествуваат британски и американски експерти, кои на граѓаните ќе ги убедуваат за придобивките кои ќе ги имаат од ЕУ и НАТО. Не станува збор за невкусна шега, Британците кои одлучија да ја напуштат Европската Унија ќе ги убедуваат граѓаните за нејзините придобивки. Во кампањата ќе учествуваат и пратениците, а сега е јасно и зошто на Владата и беше потребна толкава ПР служба, бидејќи токму таа ќе ги координира сите домашни и странски пропагандисти. За иронијата да биде уште поголема за сето ова ќе платат граѓаните од својот џеб.

Неофицијалните информации на Слободен Печат велат дека меѓу стручњаците од Британија кои ќе бидат задолжени за пропаганда, ќе биде и близок соработник на Тереза Меј, премиерката која во моментов го спроведува Брегзит. Пропагандата ќе биде насекаде, телевизија, билборди, социјални мрежи, така да нашиот портал препорачува кога и да видите вакво нешто да ја свртите главата на другата страна за да им го покажете средниот прст на странските перачи на мозок. Слободен Печат ја потврдува и информацијата дека Дуа Липа навистина ќе агитира за референдумот, бидејќи во рамки на кампањата се планираат и музички ,,хепенинзи’’.

Latest News

(Видео) Силна еkcплозија во Северна Кореја, зaгинaле 15 лица

Видеозапис снимен од Кина покажува ekсплозија во Северна Кореја, објавија бројни медиуми денеска, додека еден од јужнокорејските медиуми објави...

На секои 15 секунди умиpa по едно лице од кopонавирус

Бројот на cмртни случаи од ковид-19 во светот денес надмина 700.000, според Ројтерс, а САД, Бразил, Индија и Мексико имаат најмногу cмртни случаи од...

Со над 1000 зaболени дневно, Турција воведува нови мерки против коpонавирусот

Турското Министерство за внатрешни работи денеска објави нови мерки за сузбивање на ширењето на ковид- 19, затоа што дневниот број на ново заразени со...

Грција обвинyва: Турција 33 пати го пpeкршила грчкиот воздушен простор за само еден ден

Осум турски воени авиони извршиле вкупно 33 пpeкршувања на грчкиот национален воздушен простор во текот на еден ден во средата, соопштија грчките вoeни власти. Шесте...

18 годишник од Тетово избодeн со нoж, yaпceно едно лице

На 04.08.2020 околу 23.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во Жена-парк на ул.,,Борис Кидрич“ во Тетово дошло до вербална рaсправија која преминала...

More Articles Like This