ИСИС СО НОВА ЗАКАНА: Ќе им ги сечат главите на Нејмар и Меси на светското првенство во Русија!

Поврзано

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19, СЗО пpeкинa со истражување на овие лeкoви

Светската здравствена организација соопшти дека ги прекинува испитувањата за лекот за маларија – хидроксихлорокин и комбинацијата на лекови...

Рекорден број на зaрaзeни во еден ден со кoрoнaвиpyc во светот

Во последните 24 часа во светот се регистрирани 212.326 нови случаи на коронавирус, што е рекорден пораст на бројот...

Во cyдиpи во Јужен Судан yбиeни најмалку 43 лицa

Најмалку 43 лица се убиени во борбите меѓу различни групи од населението во Јужен Судан, соопштија властите, пренесе ДПА. -Членови...

Џихадистите повторно најавуваат напади во текот на Светското првенство во фудбал и објавуваат постери со вознемирувачка содржина. Сега во главната улога е Меси на стадионот Лужњики.

Тие неодамна објавија и згрозувачка фотомонтажа на еден од најдобрите фудбалери во светот во поза на ликвидација, додека над него стои маскиран терорист. Аргентинецот е облечен во карактеристично портокалово одела, а ликвидацијата е поставена на стадионот Лужњики каде треба да се одигра големото финале.

На постерот има и цитат „Нашите зборови се она што го гледате, а не она што го слушате. Само вие почекајте, чекаме и ние“, а британскиот „Дејли меил“ тврди дека се работи за сериозна закана за тероризам на самото Светско првенство.

Мерките за безбедност ќе бидат подигнати на највисоко можно ниво, но сигурно е дека терористите смислуваат нови начини како ефикасно да ја спроведат заканата.

Актуелно

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести