Искршена опремата на снимателот на Курир во Собранието

  • April 27, 2017
  • Коментари

За време на немирите во Собранието, каде попладнево влегоа демонстранти по вонделовничкиот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието, настрада камерата и останатата опрема на нашиот снимател.

oprema-1-640x480

Во гужвата, нашиот снимател беше и физички нападнат, но за среќа мина без посериозни повреди.

опрема

Поради инцидентот, не сме во можност и понатаму во живо да ги пренесуваме случувањата во Парламентот.

Претходно «
Следно »