ИСПРАВНОСТА НА АВТОБУСИТЕ НА ЈСП ГИ ЗАГРИШУВА ГРАЃАНИТЕ: Скопјани секојдневно се жалат од условите во возилата на ЈСП

Поврзано

ЃОРЃИЕВСКИ: Нема да дозволиме да го зaгрозите животот на народот само за да ги зaдоволите бoлните желби на Заев

Периодот со пандемијата кој се сметаше за „пик“ не го коментирав, бидејќи јас и моето семејство, како и сите...

КОСТОВСКИ: Смилевски ги излoжи Бутелчани на опacност

Велимир Смилевски и Славјанка Петровска се во изолaција, практично врвот на СДС Бутел е во изолaција а само пред...

(Видео) МИЛОШОСКИ: Примариус Д-р Лудаков

Колку треба да си нечовек, во ден кога има 90 новозаразени и 7 мртви луѓе, да го лажеш народот...

Граѓани од Скопје постојано се жалат на безбедносна на возилата на ЈСП Скопје. На социјалната мрежа Фејсбук сподели фотографија од состојбата на еден авотбус од Јавното Сообраќајно Претпијатие од Скопје.

Откако го известил дека на гумата на автобсот има дупка која може да пукне во секој момент, возачот на автобусот ладнокрно му одговорил дека знае за состојбата на гумата, но немало резервна гума во моментот па морал така да управува со возилото.

Ова не е прво сведоштво за катастрофалната состојба на возилата на ЈСП, пред некој ден и новинарката Јопданка Ивановска-Јоци го обвини градоначалникот на Скопје, Шилегов дека иако сакал Скопје да го прави европско, сепак го вратил 40 години назад.

Нејзиниот коментар се однесуваше на стариот автобус кој се обраќа на линијата 57 и поминува низ Козле.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести