October 24, 2021, 4:42 am

Исчезнаа две девојчиња од Скопје, полицијата трага по нив

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Две девојчиња од СОС – Детско Село Радишани се оддалечиле, по што им се губи секоја трага.

Вчера во 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека од СОС – Детско Село Радишани се оддалечила нивната штитеничка И.П.(16), која и претходно се оддалечувала.

Исто така вчера во 05.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека од СОС – Детско село се оддалечила нивната штитеничка А.М.(18), која и претходно се оддалечувала.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This