October 21, 2021, 12:08 am

Исчезнатата малолетничка од Кочани пронајена во неготинско

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во неготинско е пронајдена малолетничка од Кочани, откако по пријава на нејзината мајка, полицијата ја бараше. За ова попладнево информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

-На 31 август во село Тимјаник, неготинско, полициски службеници од Полициската станица Неготино ја пронашле Т.П.(17) од Кочани, за која на 24.02.2021 нејзината мајка пријавила дека се оддалечила од домот.

Т.П. била предадена на нејзиното семејството, појасни Додевски.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This