ИТАЛИJAНСКИОТ ПРЕМИЕР ОБЈАВИ ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Мигрант нокаутираше пензионер, и му го украде паричникот

  • April 24, 2018

Нападот на мигрант кој брутално претепа пензионер и му го одзеде паричникот ги запали социјалните мрежи.

На видеото кое кружи на социјалните мрежи, а кое беше објавено и од лидерот на италијанската влада Матео Салвини, може да се види како мигрантот неколку пати го удира старецот, додека не падне на земја.

Потоа му го одзеде паричиникот и ладнокрвно го напушти местото.

Нападот се случил во Милано, но Салвини предупреди дека тоа би можело да се прошири низ цела Италија доколку не се преземе некаква акција. Тој напиша дека жали за овој настан и дека е подготвен да ги врати насилниците каде што им е местото.

Салвини важи за еден од “евроскептиците” и за политичар кој се противеше на мигрантската политика на Италија.

 

Претходно «
Следно »