August 14, 2020, 2:17 am

ИТНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ПАТРИОТИТЕ: Семејството на Горан Ангелов се заблагодари на огромната поддршка од дијаспората!

Поврзано

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој...

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев

Неуставното доделување на мандат на пратеник коијшто нема докажано мнозинство во рамките на парламентот и денеска на нашата прес...
- Advertisement -

Помеѓу барањата за итен прекин на преговорите за името, повлекувањето на законот за двојазичност, дијаспората вчера испорача и барање за итно ослободување на неправедно притворените за случувањата на 27. април минатата година

 

Дијаспората смета дека луѓето притворени и обвинети за тероризам, се политички затвореници на актуелната власт, барајќи истите итно да бидат ослободени од сите обвиненија и пуштени на слобода.

Семејството на претседателот на МПЗ „Андон Лазов Јанев – Ќосето“ Горан Ангелов од Велес, преку неговиот ФБ профил се заблагодари за поддршката од дијаспората.

Преку 60.000 Македонци протестираа денес во Мелбурн, Сиднеј, Перт и Бризбејн, и уште толку во 14 други градови низ светот.

Денес во 13.00 часот ќе се одржи протест и на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

 

4 КОМЕНТАРИ

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This