ИЈЗ: Евe вo кoj гpaд имa нajмнoгy зa6oлeни co Koвид-19 нa 100 илjaди житeли

Поврзано

Јенс Шпан: Пaтyвaњaтa вo ЕУ ќe бидaт мoжни и бeз пoтвpдa зa вakцинaциja

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан смета дека летниот одмор во рамките на Европската унија ќе биде можен и...

Taжнa вecт: Пoчинa Кирил Псалтиров, дoajeн на мaкедонското глyмиштe

Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште. Тој беше еден...

(Видео) „Oдимe нa EП“: Пoглeднeтe гo cпoтoт нa нaвивaчкaтa химнa нa нaшaтa фyдбaлcкa peпpeзeнтaциja

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го објави официјалниот спот на навивачката химна „Одиме на Европско првенство!“  на нашата фудбалска...
- Advertisement -

Податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) заклучно со 20-ти декември покажуваат дека најмногу заболени со Ковид-19 на 100 илјади жители има во Штип.

„Највисока кумулативна инциденца на 100.000 жители се регистрира во Штип со 6.061,9 на 100.000 жители, Скопје (5.478,4/100.000), Свети Николе (4.923,9/100.000), Кавадарци (4.396,5/100.000), Прилеп (4.139,8/100.000) и Неготино (4.009,3/100.000), инциденца под  2.000 заболени на 100.000 жители се регистрира во Кратово, Македонски Брод, Радовиш и Крушево“, стои во извештајот на ИЈЗ, кој еМагазин редовно го пренесува.

Latest News

Јенс Шпан: Пaтyвaњaтa вo ЕУ ќe бидaт мoжни и бeз пoтвpдa зa вakцинaциja

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан смета дека летниот одмор во рамките на Европската унија ќе биде можен и...

More Articles Like This