И БОКИ 13 НЕ СЕ ВРАЌА ВО ПPИТBOP: Ќе остане во бoлницa неколку денови за да му се извpшaт иcпитyвања

Поврзано

- Advertisement -

Бојан Јовановски-Боки 13, првообвинет во случајот Рекет, денешниот ден го помина на Интензивна нега во Градската болница “8 ми Септември” во Скопје.

Од истражниот затвор Шутка велат дека Боки 13 не е вратен од болницата “8-ми Септември”, каде беше однесен прексиноќа по барање на затворскиот лекар и со одобрение на Кривичниот суд.

Се очекува тој да се задржи во болница неколку денови за да му се извршат потребните испитувања.

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This