И БОКИ 13 НЕ СЕ ВРАЌА ВО ПPИТBOP: Ќе остане во бoлницa неколку денови за да му се извpшaт иcпитyвања

  • November 28, 2019
  • Коментари

Бојан Јовановски-Боки 13, првообвинет во случајот Рекет, денешниот ден го помина на Интензивна нега во Градската болница “8 ми Септември” во Скопје.

Од истражниот затвор Шутка велат дека Боки 13 не е вратен од болницата “8-ми Септември”, каде беше однесен прексиноќа по барање на затворскиот лекар и со одобрение на Кривичниот суд.

Се очекува тој да се задржи во болница неколку денови за да му се извршат потребните испитувања.

Претходно «
Следно »