January 22, 2021, 3:23 am

И вечерва aepoзагадувањето далеку над дозволенaта гpaница

Поврзано

Штрајк во ковид одделението во болницата „8-ми Септември“ која е пред банкрот

Денес се случило штрајк во болницата 8-ми Септември, како резултат на незадоволство од условите во кои болничкиот персонал е...

Утре бeз вoдa ќe бидe дeл oд oпштинa Чаир

ЈП Водовод и Канализација известува дека на ден 21.01.2021 година (четврток) поради дефект на затварач од Ф – 400...

Извecтyвaњe oд ЕВН: Дeлoви oд oвиe oпштини yтpe бeз cтpyja

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 21.01.2021 година (четврток) без електрична енергија ќе останат: – во периодот од...
- Advertisement -

Вечерва не се дише во главниот град. Речиси сите мерни станици се во виолетовата зона, па аерозагадувањето е далеку над дозволената норма.

Најзагадено во Ново Лисиче со 407 ПМ 10 честички на метар кубен, во Автокоманда 226, Карпош 252, Кисела Вода 290, Центар 155…

Ништо подобар не е воздухот ниту во останатите градови. Па така, најзагаден вечерва е македонскиот туристички центар. Во Охрид вечерва мерната станица измери 438 ПМ 10 честички на метар кубен. Во Кавадарци 424, Струмица 378, Тетово 338, Штип 273, Велес 231..

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This