December 6, 2021, 5:49 am

И вo Велес ВМРО-ДПМНЕ ќe гo cocтaви нoвиoт Coвeт вo oпштинaтa – eвe ги oфициjaлнитe бpojки

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Идниот градоначалник на Велес од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Марко Колев вчера со освоени 12.380 гласа убедливо ја понесе победата во Велес.

Неговиот против кандидат од редовите на СДСМ, Ненад Коциќ освои драстично помалку гласови или само 7.789 гласови.

Според резултатите идниот Совет во општината исто така ќе го формира ВМРО-ДПМНЕ.

Советнички мандати Велес:

ВМРО-ДПМНЕ – 12

СДСМ – 8

ЛЕВИЦА – 3

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This