И денеска дожд: Најмногу попладне

Поврзано

Попладне ново невреме

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во планинските региони ќе има услови за појава...

Времето денеска, сончево со умерен ветер

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен...

За викендот на места се очекува зголемена облачност со дoжд и гpмeжи

Синоптичарите за време на викендот најавуваат локално зголемена облачност со услови за крактротраен дожд и грмежи. Минималните температури за време...

Уште во раните утрински часови низ поголем дел од земјава ќе биде врнежливо. Рано претпладне врнежите ќе направат “мала пауза“, кога ќе има и мало намалување на облачноста.

Попладне повторно очекуваме дожд , пред се во западениот регион, каде ќе има умерен интензитет, и локално во североисточниот крај со слаб интензитет.

Во вечерните часови врнежи ќе има во крајниот западен и крајниот источен, планински дел од земјава.

Попладне ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.Дневната температура ќе има максимална вредност помеѓу 12°С и 16°С во најголем дел од котлините. Значајно потопло, со максимална околу 17°С ќе биде во југоисточниот крај.

Скопскиот крај очекува облачно време во најголем дел од денот. Повремени врнежи ќе има во рано наутро и повторно приквечер.

Температура ќе има максимална вредност до 16°С.

Извор:ZaSe.mk

Актуелно

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Мицкоски: Идејата едно општество за сита заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата

-Идејата да се презентира едно општество за сите заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата затоа што сфативме дека сите овие политички...

Повеќе вести