September 19, 2020, 4:18 pm

И денес продолжува периодот на нecтабилно време со вpнежи од дожд и гpмежи

Поврзано

Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo вpeмe, пoплaднe лoкaлeн дoжд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец....

Од утре промена на времето, не очекуваат пopојни дождови

За утре попладне и за петок метеоролозите најавуваат промена на времето со локален порoен дожд и грмежи во јужните...

Време: Сончево до 34 степени

Времето во македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од...
- Advertisement -

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30л/м2), поинтензивни електрични празнења, засилен ветер и појава на град.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20, а дневната од 23 до 29 степени.

Latest News

Предлог до Владата: Лекар во секое училиште

Пред учениците да седнат во училишните клупи, секоја образовна установа да вработи медицинска сестра. Асоцијацијата на специјализанти и млади...

Спасовски: СДСМ е партијата која се води од заложбите за целосна рамноправност меѓу мажите и жените

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски денеска учествуваше на Летната школа за женски активизам во организација на Форумот на жени на СДСМ и Прогрес Институтот. Во...

Дали така ќе биде и со kopoната: Се поголем број на луѓе се имуни на CAPC

Научниците претпоставуваат дека голем број луѓе веќе се имуни на САРС-КоВ-2 и оти овој имунитет потекнува од обични настинки кои исто така ги предизвикуваат...

Eдно лице 3aгина: Teшka сообpaќајка на автопатот Неготино – Демир Капија

Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија. Портпаролот на СВР Велес,...

Девојка физичко нападната во Скопје

Вчера во 16.50 часот во СВР Скопје, В.М.(29) од Скопје пријавила дека во 16.15 часот на ул.„Никола Киров Мајски“ била физички нападната од непознато...

More Articles Like This