И ДИРЕКТОРИТЕ ОД СДСМ HE ГО ПОДДРЖУВААТ ПЕНДАРОВСКИ: Директорот во ПУИК Џеват Исени ќе гласа за Блерим Река, а не за Пендаровски

Поврзано

ОД КОРНИШОНИТЕ: Синот на Вице Заев, Панче, се поднови со џип „Мерцедес“ вреден 150.000 евра?

Синот на Вице Заев, Панче Заев и внук на Зоран Заев наводно добил Мерцедес „Г вагон“ - џип кој...

И ПОСЛЕ НАРОДОТ ЌЕ ВИ Е КРИВ: Така дечки, продавајте вие само муда за бубрези

Така дечки, продавајте вие само муда за бубрези, бавете си се со лов на вештерки, носете идиотски и селективни...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој...

На овие избори мојот глас ќе го дадам за тој што ќе гласа мојот почитуван другар др. Арбен Таравари Вeтepaн и функцционер на СДСМ, кој е и актуелен претседател на бордот директори на ПУИК, напиша на социјалните мрежи Џеват Исени, директор на ПУИК и член на СДСМ, изразувајќи ја неговата поддршка и глас за кандидатот за Претседател на Македонија кој е поддржан од Арбен Таравари, односно Алијансата за Албанците, просесорот Блерим Река, споделувајќи на неговиот профил слики за поддршка од собирот на Алијансата во Струга.

– На овие избори мојот глас ќе го дам таму каде што ќе гласа мојот почитуван другар др. Арбен Таравари. Господинот Зијадин Села заслужува поддршка. Зошто на 27 април додека он се бореше со животот, и лидерот на СДСМ Зоран Заев kpвapeшe со неговите пратеници некој се радуваше и се смееја. Зато на овие избори ќе гласам токму така како јас што мислам, стои на Фејсбук статусот на Исени.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести