January 28, 2021, 3:23 am

И дpyги држави и влacти yдpилe по Beвчaни, нo ги нema вeќe

Поврзано

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

Ковачки до Шекеринска: Вoeни лица што се шарени peволуционери, а фарбаа и кршеа и сега се кај неа на раководни позиции, во која категорија...

Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ реагираше на најавата на Шекеринска за новиот закон за забрана на политичко дејствување надвор од...

Ковачки: Шекеринска конечко призна дека погpeшила, заради тоа немаме вoeн претставник во НАТО

По 11 дена инсистирање и притисок, министерката за одбрана Радмила Шекеринска собра храброст и ја призна грешката во процедурата...
- Advertisement -

И други ДЕРЖАВИ и власти удриле по Вевчани, но ги нема веќе, напиша Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ, откако денеска во јавноста излезе веста дека полицијата одржување на традиционалнниот Вевчански карневал.

Имено, денеска жителите на Вевчани имаа обид да ја продолжат традицијата и да го одржат карневалот и покрај, мерките кои се на сила. Веднаш интервенираше полицијата со поголем број на службеници, а според портпаролот на СВР Охрид, тоа

било да спречат поголемо групирање.

Сепак ваквиот потег на МВР наиде на осуда во јавноста.

„И други ДЕРЖАВИ и власти удриле по Вевчани, но ги нема веќе

За многу години Василица…

#граѓаниодвторред

#полицискадржава

#маскизаминистрите“ напиша Илија Димовки на Фејсбук

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This