И кралицата Елизабета пие македонско вино

Поврзано

Што ce „готви“ на Месечината: Откриени детали за изградбата на руско-кинеската лунарна станица

Создавањето на руско-кинеската научна станица на Месечината ќе се реализира во три фази до 2035 година, објави американскиот специјализиран...

Нaјнови детали: Кинecкатa pakeтa се приближува кон Земјата, познато каде ќе се cpyши

Остатоците од најголемата кинеска ракета „Лонг марч 5Б“, која беше лансирана минатата недела, се очекува да навлезат во атмосферата...

Во седмата деценија од животот: Актерката позиpa во бикини и покажа како изгледа

Шерон Стоун на својот „Инстаграм“ сподели фотографија на која позира во бикини и доби еден куп комплименти од следбениците. Фотографирана...
- Advertisement -

Амбасадорката на Република Македонија во Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Александра Миовска, денеска беше на аудиенција кај Кралицата Елизабета. Миовска на Кралицата и ги предаде акредитативните писма како нов амбасадор на Република Македонија.

На приемот кај Кралицата се пиеше само македонско, односно високите гости во Кралската палата уживаа во вината на најстарата и најпознатата винарија Тиквеш.

Кралицата од амбасадорката Миовска на подарок доби ексклузивно вино на Тиквеш „Барово“.

Инаку, Александра Миовска е назначена за амбасадорка на Република Македонија во Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска во август годинава.

 

 

 

 

https://twitter.com/RoyalFamily/status/1060556344305074176/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1060556344305074176&ref_url=https%3A%2F%2Fskopje24.mk%2Fi-kralicata-elizabeta-pie-makedonsko-vino-foto%2F

Latest News

Eднo лицe пoчинa вo тeшkaтa coобpaќajнa нecpeќa нa автопатот Штип-Скопје

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип - Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на...

More Articles Like This