И претседателот Стево Пендаровски се фотографирал со Камбер Идризи

Поврзано

- Advertisement -

И претседателот Стево Пендаровски, помеѓу останатите политичари од владејачката партија, се фотографирал со вчера убиениот Камбер Идризи, кој беше жртва на престрелка во населбата Бутел 2.

Напаѓачите пукале со автоматски пушки, а жртвите се здобиле со повеќе прострелни рани во пределот на главата, градите и нозете.

По престрелката, поголема група пријатели и роднинни на нападнатите, околу 100 лица, упаднаа на Ургентниот центар по што асиситираше полицијата со екипи на ЕБР и АРМ која учествува во обезбедувањето на ковид центрите.

Идризи беше познат на полицијата, а бил советник на градоначалникот на Бутел Велибор Смилевски и пријател на потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири.

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This