И РАКОМЕТОТ ЛИ ЌЕ БИДЕ ПРИЧИНА ЗА ТЕРОРИЗАМ: Миленко Неделковски за ракометната еуфорија!

Поврзано

ИМАВ НЕВИДЕНИ ПРИТИСОЦИ: Проговоре член на Комисијата за подготвување на скандалозната годишна програма на Министерството за култура

На снимката се слуша гласот на Весна Гиновска-Илкова. Член на Комисијата за подготвување на скандалозната годишна програма на Министерството за...

ФОТО: Чулев се фотографираше со Иџе, најдобриот македонски автомобилист со поддршка за полицијата, армијата и медицинските лица

Медицинарите и полицијата се нашите херои“ оваа порака денес ја пренесе најдобриот македонски автомобилист Igor Idze Stefanovski. Преку промотивната...

Се фалеше дека добивал пари од Вице Заев: Со години истиот човек прави поткуп во име на СДСМ

Ерол Фетиов е лицето чие име беше обелоденето во материјалите објавени во Ла Верита како човек кој врши поткуп...

Ракометната еуфорија која владее во Македонија е благодарение на макотрпната работа на претходната влада и вложувањата во спортот, вели Миленко Неделковски во текст на својот ФБ профил, прашувајќи дали оваа влада ќе го третира славењето на триумфот на нашата репрезентација за тероризам, и дали ќе ја руши Триумфалната капија откако ракометарите и навивачите ќе поминат под истата

„Ете, ако по некој случај направиме резултат, откако се квалификувавме на ЕП преку утакмици играни во СРЦ Борис Трајковски изградена од поранешниот корумпиран режим…
Кога ќе се вратат ракометарите во Скопје… Ќе продефилираат ли во отворениот, двоспратен, кинески автобус на ЈСП купен пред да “дојде животот” во Македонија? Оние автобуси де, за кои криминалците Јанакиевски, Пешевски и Груевски добија провизии?!
Дефилето ќе оди ли по маршрута под Триумфалната капија Македонија, исто така изградена од поранешниит ненароден режим на фамилијата? Прво ќе поминат ракометарите а после Грчев, Алаѓозовски и Ѓунер ќе ја рушат?
Ќе биде ли дозволено пеење на “Излези момче”?
Ќе се вратат ли и оние 600.000 за заедно да славиме?
Поздравниот говор и честитки од Заев ќе бидат ли двојазични?
Ќе биде ли на “условно” пуштен Дурловски да ја отпее химната?
ВМРО ДПМНЕ ќе одржи ли еден панел, или само со соопштение ќе честита.
Дали проаѓањето на толкава толпа народ пред Собранието и собирањето на плоштад, ќе биде третирано како тероризам? Па после ќе гледаме ли апсења на Мукаетов, Мрена, Кире, Борко, Раул…?“ – пишува Неделковски.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести