И РИСТИЌ ИМ СЕ НАЛУТИ: Кој олабавуваше мерки? Одговорност? Оставки? Кажаа нешто?

Поврзано

И твитер профилите на Илон Маск, Бил Гејтс и Обама под хaкeрcки нaпaд

На мета на ај-ти виртуозите покрај најбогатите луѓе на планетата Бил Гејтс, Џеф Безос и Илон Маск, се најдоа...

Хaкepитe ги користеле вработените кои имаат пристап до интерните сервери

Компанијата Твитер, по вчерашниот хакерски напад, соопшти дека хакерите ги користеле вработените кои имаат пристап до интерните сервери „за...

(Фото) Фатени на дело: СДСМ се обидува да ги измaнипулира гласачите за гласачките ливчиња да бидат неважечки

По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните...
- Advertisement -

Актерката Ирена Ристиќ преку социјалните мрежи јавно побара одговорност од власта и оставки за лошото менаџирање со состојбата во која е земјата со ковид-19. Таа вели дека и покрај одговорноста на граѓаните не значи дека и власта, верските заедници и надлежни институции не се одговорни за ескалацијата на состојбата со ковид-19 во земјава.

Како поединци сите сме одговорни.
Апсолвирано.
Но, не спијте на тоа уво!

Тоа не ја амнестира власта, поглаварите на верските заедници и надлежните институции од одговорноста за оваа ескалација!

Кој попушташе? Кој калкулираше?
Кој флерташе со верници?
Кој олабавуваше мерки?
Одговорност? Оставки?

Кажаа нешто?стои во статусот на Ристиќ.

Како поединци сите сме одговорни.Апсолвирано.Но, не спијте на тоа уво! Тоа не ја амнестира власта, поглаварите на…

Julkaissut Irena Ristic Keskiviikkona 3. kesäkuuta 2020

Latest News

Екстремни мерки во Србија поради зголемувањето на бројот на заболени

Владата на Србија денеска донесе нови мерки, на предлог на Кризниот штаб за заштита од коронавирусот, со кои се...

Детската клиникa постави монтажна општа амбуланта за зaштитa од ширење на кopoнавирусот

Министерството за здравство денеска соопшти дека е поставена монтажна општа амбуланта во состав на Универзитетската клиника за детски болести, како дел од активностите за...

Родители внимавајте: Дете доживеа мозочен удap бидејќи еден месец без пауза играл видео игри

Момче на 15-годишна возраст од Кина е пренесено во болница кога се онесвестило во својот дом во градот Нанинг. Тој наводно доживеал мозочен удар по...

Димовски: Треба рачно пребројување на гласовите, се различно од тоа ќе значи уште поголема криза

Треба да се спроведе рачно пребројување на гласовите, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми, организации, напиша на фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ...

Нaпaднат полицаец на избирачко место во струшко

На 15.07.2020 околу 11:00 часот во дворот на училиштето „Зини Хани“, во струшкото село Велешта, В.Ќ.(31) и А.Ќ.(28), двајцата од истото село, го нарушиле...

More Articles Like This