И РОДИТЕЛИТЕ СЕ ПЛАШАТ ОД МОЌТА ШТО ЈА ПОСЕДУВА:Четири годишно дете гледа духови и си зборува со нив!

Поврзано

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

ВОЗИЛАТА ИМ СЕ ПОВАЖНИ ОД ПАРТНЕРИТЕ: Секој трети возач му дал име на својот автомобил

Секој десетти Британец признава дека се грижи повеќе за неговиот четири тркала отколку за неговата сопруга или сопругот, додека...

Грег 40, и Хедер Хауел 38, од Флорида го забележале невообичаеното однесување на нивниот син Елијах, уште од рана возраст. Тој на 10-месечна возраст и да комуницира со оддамна починатите баба и дедо.

Кога го одвеле на испитување, психички експерт ги потврдил нивните сомнежи и потврдил дека има натприродни способности. Хедер тврди дека нејзиниот син предвидел дека таа ќе го изгуби детето што го носела, преку спонтан абортус, а подоцна ќе роди две машки близнаци.

“Додека бев бремена, Елијах ми кажа – Мамо, твоето бебе ќе оди кај Господ – го прекорив да не зборува така! Исплашена бев бидејќи тој стварно ги погодуваше овие работи. Неколку дена подоцна доживеав спонтан aбopтуc, а син ми дојде и ми кажа да не се грижам, дека се е во ред. Подоцна ми кажа: “Не грижи се мамо, ќе имаш две бебиња и тоа две машки бебиња, близнаци“, а јас во мојата глава си мислев дека тој зборува вака бидејќи сака братчиња”– пренесува Daily Mail..

“Неколку месеци подоцна, лекарите ни кажаа дека очекувам близнаци – и дека ќе бидат момчиња” – продолжува Хедер. По ова таа навистина се загрижила за здравјето на својот син и го повикала Дениз Лескано, психички експерт да утврди дали Елијах навистина има натприродни моќи или покажува знаци на мeнтaлнa болест. За време на нејзината посета, Денис Лескано стапила во контакт со покојните баба и дедо на Елијах преку него и на тој начин ја разрешиле мистеријата.

Дениз открила дека мајката на Хедер е таа која ја пренела пораката за cпoнтaниoт aбopтуc на Хедер, преку нејзиниот внук, како и таа за двете машки близначиња.

“Елијах ги покажува сите знаци на многу надарено дете и има способност да се поврзе со светот на душите” – објаснува Лескано. “Тој има многу изразено чувство дека живеел и претходно па збори и за тој живот”. Лескано им дала многу важни инструкции за справување со дарбата на нивниот син..

Дениз ја поседува истата способност уште од свои 9 години. Таа и помага на полицијата да ги разрешат убиcтвaтa или да пронајдат исчезнати лица, користејќи ја својата психичка моќ.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести