И СВЕТОТ МОЖЕ ДА ПОДЗАВИДИ: Каролина и Катерина блескаат со својата магична убавина!

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Кога уредништвото на македонските магазини размислува за лице на насловна страница, макар истото да се повторува и е веќе видено, изборот без резерва е ставен на нашите две убави Македонки – топ моделот Катарина Ивановска и пејачката Каролина Гочева.

За Катарина позирањето и работата на едиторијали речиси е секојдневие, а за Каролина веќе извесен период исто така е дел од работата, бидејќи брендовите, магазините, фотографите… ја сакаат токму убавата Керол.

Веќе искусна за позирање и промовирање на гардероба, накит, козметика, нашето македонско девојче може да се носи рамо до рамо и со проифесионалните модели како што е Катарина Ивановска.

Имено, на нивните профили на Инсатграм деновиве осамнаа фотографии каде и двете блескаат со својата магична убавина и креациите што ги носат.

Катарина во драматичен фустан во боја на винo, а пак Каролина со минималистичка комбинација, но во пoзa која одзeмa здив. Со ногата крената високо и заводливиот поглед, Каролина ја разбранува фантазијата и доби многу ласкави комплименти, а некои беа изненадени од еластичноста на пејачката.

Кога во пакет ќе ги погледнеме нашите Катарина и Каролина, дефинитивно можеме да бидме горди на ваквата природна македонска убавина на која и светот може да позавиди.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести