August 12, 2020, 7:44 pm

И СЕВЕРИНА ЛУПИ ПИПЕРКИ И ПРАВИ АЈВАР: Се подготвува за зима

Поврзано

(Фото) Кapлeушa oблeчe зeлeнo 6икини, а пoтoa нaпpaви пoзa oд кoja зacтaнyвa здивoт

Ниту еден ден не поминува без Јелена Карлеуша да исфрли некоја провокативна фотографија. Овој пат, таа се одлучи за...

(Фото) Aнa Cтoјaнoвa вo тaнгa 6икини ce пoфaли штo и пoшлo oд paкa дa нaпpaви 6eз мaкa

Оние дами кои немаат јавна професија (водителка, актерка, пејачка, манекенка…), а се познати и популарни во јавноста обично ги...

(Фото) Пoкaжa сo штo pacпoлaгa – Дeвojкa нa Лyиc Хaмилтoн цeлocнo гoлa

Викторија Одинцкова е девојка на шесткратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон. Веројатно ја паметите по тоа што беше уапсена...
- Advertisement -

Фолк пејачот Драган Којиќ Кеба открива дека Северина станала вистинска српска снаа, како и дека била главен готвач додека во нивниот семеен дом се подготвувала зимницата.

Пејачот гордо раскажа како Севе со него и неговата сопруга Оља лупи пиперки и прави ајвар.

-Сите тоа го правиме, семејно, тоа е најубавата работа, со здружени сили да подготвуваме зимница – рекла Оља, сопругата на Кеба и свекрва на Северина.

Како уште повеќе би ја пофалил снаата, Драган се вклучил во раскажувањето.

-Зошто не би лупела пиперки?Што има лошо во тоа. Сите сакаат зимница и вие и јас и таа – објаснил Кеба нагласувајќи дека нема протекција кога кулинарството е во прашање, како и дека секој што сака да јаде мора да подготвува.

1seve

Latest News

На Асад му се cлоши сред говор во Парламентот, се шпekулира дека доживеал cрцeв удap

Претседателот на Сирија, Башар ал Асад денеска го прекина говорот во Парламентот откако му се cлоши поради нискиот kрвен...

Пендаровски едно зборува, друго прави: Дали претседателот му дава дополнителни 20 дена на Заев за „пазар“ за мнозинство?

Најавата дека утре претседателот Стево Пендаровски ќе му го даде мандатот за формирање на Влада на Зоран Заев не изненади никого. Пендаровски на чело...

Додека Заев лaжно се откажува од патни трошоци, во Кисела Вода СДСМ троши 350 илјади евра за партиски вработувања

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти, кои според нив, го одбележаа денот: На повидок нов октопод и втор ТАТ, пропадна Еуростандард банка. Милиони евра пари на граѓаните се испумпуваат...

Анализа на Народна банка: Храната поскапела во јули, инфлaцијата ќе оди нагоре

Храната поскапела во јули, инфлацијата ќе оди нагоре, покажуваат податоците на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка, на кој биле разгледани движењата...

Касами нема да оди на лидерската кај Ахмети

Лидерот на движењето Беса, Билал Касами нема да присуствува на утрешната средба иницирана од претседателот на ДУИ Али Ахмети, по повод годиншнината од потпишување...

More Articles Like This