И СЕВЕРИНА ЛУПИ ПИПЕРКИ И ПРАВИ АЈВАР: Се подготвува за зима

Поврзано

- Advertisement -

Фолк пејачот Драган Којиќ Кеба открива дека Северина станала вистинска српска снаа, како и дека била главен готвач додека во нивниот семеен дом се подготвувала зимницата.

Пејачот гордо раскажа како Севе со него и неговата сопруга Оља лупи пиперки и прави ајвар.

-Сите тоа го правиме, семејно, тоа е најубавата работа, со здружени сили да подготвуваме зимница – рекла Оља, сопругата на Кеба и свекрва на Северина.

Како уште повеќе би ја пофалил снаата, Драган се вклучил во раскажувањето.

-Зошто не би лупела пиперки?Што има лошо во тоа. Сите сакаат зимница и вие и јас и таа – објаснил Кеба нагласувајќи дека нема протекција кога кулинарството е во прашање, како и дека секој што сака да јаде мора да подготвува.

1seve

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This