September 27, 2020, 11:13 am

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Поврзано

Тим билдинзите од 1 јануари ќе бидат даночно признаен расход

Во четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата кој Владата треба да го објави денес напладне дел од мерките...

(Видео) “Шaмapeње” во живо на национална телевизија, Бектеши и ДУИ со наведната глава

Зоран Витанов поранешен министер за економија, пред два дена во емисијата „Топ тема“ на “Телма” телевизија, му објасни на...

Порака од претседателот Пендаровски по повод 50-годишнината на фестивалот за детски песни „Златно Славејче“

– По повод одржувањето на 50-тото издание на фестивалот „Златно Славејче“, претседателот Стево Пендаровски, како покровител на фестивалот упати...
- Advertisement -

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009 „Заедно можеме повеќе“.

-Ако некој ја украл рекламата и насловот на кампањата тоа е токму СДСМ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ уште во 2009 година на тие локални избори беше „Заедно можеме повеќе“ и ако некој ја украл тоа сте вие. Еве јас знам колкави средства одвојувате за кампања и потпретседател го стаивте човекот но и други кои што ги номинирате надвор од структурите и навистина жалам што сте ги потрошиле тие средства бидејќи овој наслов е веќе потрошен уште во 2009 година од страна на ВМРО ДПМНЕ, нагласи Мицкоски.

Мицкоски додаде и дека Зоран Заев и СДСМ се заглавени во минатотои дека не можат ништо да понудат во иднина.

-Вие не можете да нудите иднина господине Зоран Заев се уште сте заглавени во минатото и ви тежи господинот Груевски, три години потоа еве последните 30 тина месеци претседател на ВМРО -ДПМНЕ сум јас и разговарате со мене и може да зборувате сега за тоа како можете да бидете конструктивна опозиција после 15 јули за заеднички да ја предводиме Македонија да биде дел од Европската Унија, заклучи Мицкоски.

Latest News

Воена состојба: Црвена ѕвезда не патува во Ерменија

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда во четврток треба да игра Во Ерменија од 16 часот, во плеј-оф на Лигата на...

Нова вojнa во Европа – Ерменија прогласи вoeнa состојба поради Нагорно-Карабах, се пyka на границата со Азербејџан

Владата на Ерменија прогласи воена состојба поради ескалацијата на ситуацијата во Нагорно-Карабах, откако лидерот на Нагорно-Карабах најави општа мобилизација и воена состојба. И владата на...

Тим билдинзите од 1 јануари ќе бидат даночно признаен расход

Во четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата кој Владата треба да го објави денес напладне дел од мерките се даночни олеснувања за одредени...

Дрога пронајдена кај гости во велешки локал

Синоќа по полноќ полицијата извршила апсења во угостителски објект на велешката улица „А.Шурков“. Како што информираат од МВР, уапсени биле велешаните П.М.(26), С.Д.(45) и И.К.(43),...

(Видео) “Шaмapeње” во живо на национална телевизија, Бектеши и ДУИ со наведната глава

Зоран Витанов поранешен министер за економија, пред два дена во емисијата „Топ тема“ на “Телма” телевизија, му објасни на актуелниот министер за економија Крешник...

More Articles Like This