И тoa им e малкy: Kpивичнa пpиjaвa зa двajцaтa нacилници кoи ce oднecyвaa aгpecивнo кoн пaтницитe вo автобyc нa ЈСП

Поврзано

БOГ ДA ЧУBA: Пo мeѓyceбни pacпpaвии, маж co ceкиpa и noж ja macaкpиpaл coпpyгaтa…

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Убиство...

Како на филм: He зacтaнaлe на дaдeн знaк oд cтpaнa нa пoлициcки cлyжбeници, пa вo oбид дa свpтaт yдpилe вo cлyжбeнo вoзилo..

На 03.03.2021 во 23.40 часот, полициски службеници ги лишиле од слобода И.Ѓ. (30) од село Мрзенци, гевгелиско и Л.Б.(23)...

Poдитeли бидeтe внимaтeлни: МBP aпeлиpa дa ce oбpнe внимaниe нa дeцaтa нa coциjaлнaтa мpeжа Тик-Ток

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на профили на...
- Advertisement -

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривичнa пријавa до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје против Р.З.(31) и Х.И.(31), двајцата од Скопје, поради основи на сомнение дека сториле кривично дело „насилство“, казниво по чл.386 од Кривичниот законик.

По извршената идентификација на лицата, двајцата насилници се лишени од слобода и со нив е извршен разговор во полициска станица, по што е изготвена соодветна кривична пријава.

Latest News

Шok cнимки нajдeни вo тeлeфoн: Фoтoгpaфиитe oд cakaтeњe нa иcчeзнaтитe e нoв дokaз пpoтив eкипaтa нa “Heвoљa”

До клучни докази против криминалната група на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и Дарко Елеза, покрај останатите материјални траги, полицијата...

More Articles Like This