И Фатиme Фетаи ќе навива за Makeдонија во Букуpeшт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Фатиме Фетаи, некогашната обвинителка на Специјалното јавно обвинителство, а сега дел од Вишото обвинителство, допатува утрово во Букурешт, каде што вечерва македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот дебитантски настап на Европското првенство против Австрија.

– Отсекогаш сум го сакала фудбалот. Однапред планирав да земам слободни денови од работното место за да можам да ги следам натпреварите против Австрија и Украина во Букурешт – изјави за „Слободен печат“ Фетаи.

Latest News

Пронајдено мpтво машко тeло во реката Вардар кај тетовско Радиовце

Мртов маж е најден во водите на реката Вардар попладнево во близина на селото Радиовце, дел од Општина Брвеница....

More Articles Like This