И ФИЛИП САКА ДА БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Петровски поднесе кандидатура за конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзано

Јанушев: Земјоделците ќе бидат приоритет за нас

Она на што се обврзуваме пред оризопроизводителите е висока и стабилна откупна цена на оризот и оризовата арпа. Субвенциите...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ се oбвpзувa дека по 15 јули ќе биде во постојана комуникација со бизнис секторот и ќе разменува предлози, мислења и идеи

Дополнителниот заменик министер за финансии од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриеска-Кочоска овој викенд беше во посета на кожарската фабрика...

(Видео) Земјоделскиот потенцијал на Македонија мора да биде искористен

Носителот на Изборната единица 3 Игор Јанушев преку статус на Фејсбук пишува дека земјоделскиот потенцијал на Македонија мора да...

Движењето „Македонија блокира“ попладнево поднесе до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, кандидатура за претседател на државата. Нивен фаворит е Филип Петровски, кој е сега дел од фракционерското крило на партијата поради отворените несогласувања со актуелното раководство предводено од Христијан Мицкоски. Тој е поранешен директор на Државниот архив.

 

„Апелирам ВМРО-ДПМНЕ да ја прифати мојата кандидатура и заедно да го поразиме Зоран Заев“, рече Петровски.

Јавниот оглас во ВМРО-ДПМНЕ е отворен до полноќ, но ќе се остави простор до сабота за евентуалните кандидати што аплицирале преку пошта.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Иловица

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Иловица. Неговото обраќање...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Василево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Василево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

Повеќе вести