И „ЧКЕМБАРИ“ СО ПОВИК: Вечер во 19. часот сите на плоштад во Битола!

  • June 13, 2018
  • Коментари

По објавата на навивачката група „Комити“ дека е дојдено време и тие да излезат од трибините и да се вмешаат активно во процесите во врска со промена на државното име, со повик се јавија и од навивачката група „Чкембари“ од Битола

 

„Чкембарите“ преку својот ФБ профил повикаа на протести вечерва во 19. часот на плоштадот „Магнолија“ во Битола. Повикот е надпартиски, а единствен интерес е Македонија – велат во објавата на ФБ.

ВЕЧЕР ЦЕЛА БИТОЛА СИТЕ КОЈ ВЕ БОЛИ ИМЕТО МАКЕДОНИЈА , нема партија само МАКЕДОНИЈА
19ч ПЛОШТАД МАГНОЛИЈА

Претходно «
Следно »