И Aмepиканците го бapaaт Сашо Mиjaлков

Поврзано

Heвиден ckaндал со зapoбена држава – Hema затвop за функционери на Д У И

Министерот Бојан Маричиќ, вицепремиерот Љупчо Николовски одговорен за корупција и криминал и премиерот Заев се под силен мониторинг во...

Од опepaтивен paботник во телефонcка центpaла до диpeктop: Фyнкционep на Д У И ќе директopyва во Битола

Управниот одбор на ЈП “Стрежево“ во Битола, на денешната он-лајн седница, за ВД- заменик директор го избра Љутви Ахмети,...

(Видeo) Адвokaтот на Сашо потврди: Mиjaлкoв aктивнo yчecтвyвa вo cвикyвaњe нa конгpecт нa MK Mepиот

Адвокатот Петар Василев кој е бранител на екс шефот на УБК Сашо Мијалков знаел дека неговиот клиент бил активен...
- Advertisement -

Свесни сме за овие извештаи, и ја следиме ситуацијата одблизу, изјави кусо портпаролот на Стејт департментот за Гласот на Америка, по повод бегството на Сашо Мијалков.

Министерството за внатрешни работи (МВР) веќе распиша меѓународна потерница по поранешниот шеф на тајната полиција.

Мијалков е во бегство од вчера. Јавното обвинителство соопшти дека полицијата го известила оти тој се подготвувал да бега во саботата, по што утредента бил поднесен предлог до Основниот кривичен суд за изрекување мерка притвор.

Полициски екипи го бараат од вчера, откако не успеале да му го врачат решението за куќен притвор, издадено од скопскиот Кривичен суд.

Пресудата за Мијалков, кој е обвинет во предметот за масовно прислушување „Тврдина-Таргет“ треба да биде соопштена в петок.

Извор: Гласот на Америка

Latest News

Османи во Ватикан на средба со монсињор Пол Ричард Галагер

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во рамки на работната посета на Рим оствари средба со секретарот за односи...

More Articles Like This