И Joвановски ce оглacи зa бeгcтвoто нa Mиjaлков: Дo кoгa глaгoлoт зamина ќe ce ocловyва кaкo „избeгa“

Поврзано

Мицкоски: Жените се столб во семејството, во општеството и нивниот придонес кон одлуките, политиките и законите гради подобра иднина за сите нас

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испраќа порака по повод 8 Март, Меѓународниот ден на жената Меѓународниот ден на жената се...

Тасевски до Филипче: Кога смисливте полициски час од 22 до 5 сабајле, мозоците пред врата ги оставивте?

Актерот Сашо Тасевски коментира за воведувањето секојдневен полициски час од 22 часот до пет часот наредниот ден. А бе Венко…И...

Темелков од Канада за пописот: Должност на секој Македонец е да го запише неговото постоење

Македонскиот активист од Канада, Боби Темелков од Мисисага, смета дека должност на Македонците, вклучувајќи ја и дијаспората, е да...
- Advertisement -

Добро е што Стево Пендаровски е се’ уште претседател на “Северна” Македонија, во спротивно и тој се’ уште незаминатиот (од функцијата спречен), ќе мораше да си замине од овде.

Прашање до Македонските лингвисти…?

До кога глаголот замина, ќе се ословува како, “избега”, пишува на Фејсбук актерот, Владо Јовановски.

Latest News

САД воведе привилегии за вакцинираните лица

Американскиот Центар за превенција и контрола на болести (ЦДЦ) објави упатства со најдобри практики за Американците кои се целосно...

More Articles Like This