September 18, 2021, 8:24 am

Иcтpaжyвaњe: „Cпyтник лajт“ eфикacнa и вo кoмбинaциja co дpyги вakцини

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вакцината Спутник лајт покажува висока ефикасност во комбинација со вакцините АстраЗенека, Синофарм и Модерна во Аргентина, соопшти прес-службата на Рускиот фонд за директни инвестиции.

-Податоците кои ги доби Министерството за здравство покажуваат дека комбинираната примена на Спутник лајт со друга вакцина и вакцинација само со две дози на Спутник лајт е безбедна, не постојат сериозни нуспојави. Сите комбинации кои се користени за време на истражувањето се безбедни, се наведува во соопштението.

Во Буенос Аирес се анализирани податоците добиени по вакцинација на 121 доброволец.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Кој е најбезбедниот град во светот?

Копенхаген е најбезбедниот град во светот, според индексот објавен од Economist Intelligence Unit во Лондон, во кој се рангирани...

More Articles Like This