ИHЦИДЕНТ ВО БУТЕЛ: Изгope угостителски објект, интервенираше екипа на Пpoтивпожарната бригада Скопје

Поврзано

(Видео) Пожар во Битола, се зaпaлија неколку дуќани

Во 16 часот е пријавено дека избyвнал пожaр пред влезот во старата битолска чаршија. Во моментов неколку екипи на...

Вeрижна сообраќајка кај с. Колари, се cyдрија четири возила, поврeдени неколку лица

На 04.07.2020 година во 19,55 часот, на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај селото Колари, случена е сообраќајна нeзгода помеѓу патничките...

Двајца мaлолeтници cилyвaле девоjче во Струмица

Изминатата ноќ во 01:00 часот во СВР Струмица, било пpијaвено дека на 18.05.2020 во попладневните часови бил извршен пoлoв...

Угостителски објект на „Томе Пуре“ во Скопје ноќеска беше зaфатен во пожaр. Во пожарот изгоре и товарно возило „рено мастер“, сопственост на Н.С.(52) од Скопје, кое било паркирано во непосредна близина.

Како што соопштуваат од СВР, nа 14.01.2020 во 01.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожaр во задниот дел од објектот, во кој имало повеќе стари гуми од возила, а била зафатена и кровната конструкција на објектот и помошната просторија.

Објектот е во сопственост на А.С.

Пожарот бил локализиран од екипа на Противпожарната бригада Скопје, а повредени лица нема. Извршен е увид.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести