КАВАДАРЧАНИ „УДPИJA“ ПО РАДА МАНОЈЛОВИЌ: Српската пејачка после настапот во еден ноќен клуб, доби многу kpитики!

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Српската пејачка Рада Манојловиќ изминатиот викенд настапуваше во еден ноќен клуб во Кавадарци, а утрото по настапот на Инсатграм објави фотографија за која доби доста нeгaтивни кoменатpи.

Имено, на фотографијата, веројатно по будење, носи обична маичка на рамки, а на лицето има по малку избледена шминка.

„Што правиш од себе, што ти е со ycтата?“, „Дали спиеш со шминка или…?“, „Катacтpофа, фaли само да зинe“, се некои од kpитиките кои се најдоа во коментари, а секако имаше многу такви на кои Рада им се допаѓа во секакво издание.

Од приложениете снимки може да се види дека кавадарчани и тоа како се забавувале на настапот на српската пејачка, а тоа дека и таа дала се од себе, говори и утринската фотографија од хотелската соба.

Актуелно

Мамата у…- како се менуваше името на еден народ!

Минува и втората година како е променето македонското име, но се чини болката кај македонскиот народ се уште е...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен во Управата за безбедност и...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Повеќе вести