October 18, 2021, 3:06 am

Кадри Весели вратен во Хаг

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот претседател на Демократската партија на Косово, Кадри Весели, беше префрлен назад во Хаг, по престојот во Косово, каде го посети неговиот болен татко, соопшти денеска портпаролот на Специјализираните совети во Хаг, Ангела Грип, Пренесува РТК.

„Тој пристигна во Центарот за притвор на специјализираните совети на Косово“, рече Грип.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This