КАДРОВСКИ ПРОМЕНИ ВО ВМРО-ДПМНЕ: ИК на ВМРО-ДПМНЕ именуваше нови претседатели и членови на комисии

Поврзано

МИХАИЛОВ : СДС направи граѓаните на Македонија да плаќаат поскапи дрва затоа што тендерашите ги направија газди на шумите!

ЈП „Македонски Шуми“ безмалку во сите градови сите дрва и покрај тоа што е незаконски ги продале покрај пенушка...

(Видео) Само една година откако Заев ги „благослови“ 4-те нови еко-автобуси во Прилеп , тие се во дeфeкт и вoн употреба

Вака, лани во август, Зоран Заев, го благослови ставањето во употреба на првите четири еко-автобуси на метан во земјава,...

Да те поддржи Ципрас во Македонија е како Xитлер да даде поддршка на избори во Израел

Поранешниот министер за странски инвестиции од Прилеп, Веле Самак, на Твитер ја прокоментира видео пораката на екс премиерот на...

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната седница именува нови претседатели и членови на комисии.

За претседател на Комисијата за надворешни работи е избрана Христина Рунчева-Тасев, доцент на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје.

За претседател на Комисијата за здравство е избран Синиша Стојаноски, доцент на Медицински факултет – Скопје. Тој претходно бил и претседател на здравствена комисија на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром, како и претседател на комитетот.

За претседател на Комисијата за култура е избран Зоран Љутков, актер во Драмски театар – Скопје.

За претседател на Комисијата за локална самоуправа е избран Марјан Ристески, дипломиран економист, поранешен градоначалник на општина Прилеп во период од 2005 година до 2017 година.

За претседател на Комисијата за спорт е избран Влатко Неделковски, доцент на Факултетот за физичко образование спорт и здравје.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести