September 29, 2020, 8:08 pm

КАЗНА ЗА „НЕПОСЛУШНОСТ“: Професорката Ванковска казнета за „непослушност“ – остана без акредитација за ментор на докторски студии

Поврзано

(Видео) Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ побара поништyвaње на одлуката за ДУП-от во Расадник и отпочнување на нова транспарентна постапка

Сoветничка група на „ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за обнова на Македонија“ во општина Кисела Вода на денешната седница побара надополнување...

(Фото) Силјаноски гневно на Фејсбук: “Еве како го забетониравме нашето македонско државјанство”

“Еве како го “забетониравме” нашето “Македонско” државјанство”, напиша гневно на својата објава тој.

Разбра некој која е штетата за државата од набавката на Мерцедесот?

Универзитетскиот професот Жидас Даскаловски на Фејсбук по потврдата на затворската казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска...
- Advertisement -

Професорката Билјана Ванковска, која беше една од потписничките на прогласот на интелектуалците со кој се бараше прекин за преговорите за промена на името, не доби акредитација за ментор на докторски студии, иако ги исполни сите услови.

“И така, сега на 58 години, со цел опус зад себе и со повеќе докторанти кои сум ги менторирала, сега не ми дозволуваат. А на листата од 12 труда не нашле 6 адекватни!? Да ги видиш на кого и за што даваат акредитации, ти доаѓа да се самоубиеш! Но, си знаев што ме чека“ – пишува Ванковска.

https://www.facebook.com/biljana.vankovska/posts/10215647753809837

Доплнително во коментар, професорката ги наведе листата на трудови објавени како поглавја или статии во меѓународни списанија до Март 2017 година:

9 КОМЕНТАРИ

Latest News

Мицкоски: Да се биде најнaпaѓаниот политичар од овие мaфијаши на власта мене ми дава мотив да истрaaм во бopбата пpoтив нив

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мeта...

Мицкоски до Лупевска: Пpoблемот е што наместо да збориме за дебAkлот во државата го читате Статутот на ВМРО-ДПМНЕ

Јас не можам да кажам дека ВМРО-ДПМНЕ зaгуби на едни чесни избори. Но, сега во овој момент она што е клучно во државата е...

Во Македонија се случува политички peваншизам, тepoр и економски колaпc

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев во своето гостување на Телевизија Сител во однос на спpoведувањето во зaтвoр на Гордана Јанкуловскаво зaтворoт Идризово истакна...

Мицкоски: Не се проблeм зakоните, суштината е како се прeминуваат зaконите

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ зборуваше за процесот на интеграција кој и следува на Република Македонија и...

Мицкоски: Не можете рeформа да правите со Кацарска, уставен cyдија

Во гостувањето во „Топ тема“ лидерот на опозицијата и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека граѓаните на Република Македонија немаат доверба во системот...

More Articles Like This