September 28, 2020, 6:40 pm

Кака: Нејмар ќе ја освои „Златната топка“ во 2020 година

Поврзано

TPAMП ДОАЃА ВО СРБИЈА: Гренел потврди дека Претседателот на САД доаѓа во Србија со неговата ќерка Иванка

SRBI, VIDEĆETE TRAMPA! GRENEL POTVRDIO: Tramp dolazi u Srbiju! EVO KAKO GA JE VUČIĆ UBEDIO! Специјалниот претставник на претседателот Доналд...

Aмбасадите во паниka по апceњето на припадници на ИCИC во Македонија

Нема информација кои витални објекти биле потенцијална мета за напад. Она што го потврдуваат од МВР за „360 степени“...

Цеца: „Не ми е должност да го воспитувам внукот“

Цеца Ражнатовиќ ужива во новата улога на баба, а откако го доби внукот Жељко на нејзината среќа и нема...
- Advertisement -

Некогашната ѕвезда на Милан и Реал Мадрид, Рикардо Кака смета оти неговиот сонародник Нејмар е меѓу главните кандидати за освојување на најпрестижната индивидуална награда во светот на фудбалот „Златната топка“.

 

 

Кака ова признание го доби во 2007 година по што оттогаш ниту еден друг Бразилец не се искачи на самиот врв со тоа што мора да се напомене дека Нејмар во неколку наврати беше во Топ 3.

-Дали верувам дека Нејмар може да ја освои во 2020? Тој е еден од најдобрите на светот, немам никаков сомнеж околу тоа. Тоа што му е потребно да освои тимска титула и биде еден од главните играчи во тоа достигнување. Ако ПСЖ ја освои ЛШ, Нејмар најверојатно би ја освои „Златата топка“, -порача Кака.

Latest News

Заев: Ако викаме дека Делчев е само Македонец, нема решение со Бугарите

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство...

Комисијата за зapaзни болecти дала зелено светло за целодневна настава

Владата на утрешната седница ќе одлучува дали да има целодневна настава за децата од прво до трето одделение кои со физичко присуство ќе тргнат...

Јанкуловска e нeзаконckи спроведена во зaтвop?

Новинарот кој со години ја следи областа на правocyдството, Саше Димовски оценува дека екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска е спроведена во затвор незаконски. „Ако...

Каде се парите?: Според Finance Think реализирани се само 193 од вкупно 550 милиони евра од трите пакети мерки

Гордана Димитриевска Кочоска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за сетовите на мерки кои вчера ги претстави владата на СДСМ каде истакна дека според...

Следниот месец масовна вaкцинација против Ковид-19 во Русија

Масовната вaкцинација пpoтив новиот кopонавирус во Русија може да почне веќе на крајот на октомври, изјави денес Фјодор Лисицин од Националниот истражувачки институт за...

More Articles Like This