КАКО БЕШЕ ЕВАКУИРАН ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Дезертерот кој беше вмешан во масакрот во Вецје, на ист ден 15 години подоцна полицијата му го спаси животот!

Поврзано

(Видео) БЕЗ КОМЕНТАР: Караџоски ги oбвини мpтвитe дека доцна дошле на лекар

Ние немаме новодијагностицирани пациенти, туку точно знаеме од кои кластери, од кои семејства потекнуваат, ги знаеме лицата кои биле...

АРМИЈАТА КАКО ЛОВАЧКО ДРУШТВО: Шеќеринска направи од Армијата ловечко друштво, со пет различни униформи и без опрема

Драган Ковачки, поранешен Полковник во Армијата на Република Македонија, сегашен кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, за изборната...

ЧУЛЕВ ДО ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ: Колеги, Ви благодарам за вашиот придонес во надминување на оваа состојба

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето...

Пред да почнат инцидентите во Собранието, Џафери положи заклетва стоејќи во собраниската сала, додека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ извикуваа „Ова е пуч“
talat_-_02

Талат Џафери, пратеникот на ДУИ, кого СДСМ и албанските партии денеска во Собранието од нога го изгласаа за нов собраниски спикер, беше евакуиран под силно полициско обезбедување, откако специјалците успеаја да ја растераат насобраната толпа од собраниската зграда. Џафери е евакуиран во возило на специјалната полиција.

Пред да почнат инцидентите во Собранието, Џафери положи заклетва стоејќи во собраниската сала, додека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ извикуваа „Ова е пуч“. Набргу после тоа, тој одржа и кратка прес-конференција во Собранието. Но таа беше прекината зашто набргу потоа толпа народ навлезе во собраниската зграда.
talat_-_01

Кратко време по упадот во пленарната сала, дојде до упад и во салата за прес-конференции, каде што подебелиот крај го извлекоа пратениците на СДСМ кои се здобија со тешки повреди.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести