КАКО ДА МУ ВЕРУВА НАРОДОТ: Заев ги пушти низ вода сопствените луѓе, што остана за народот и државата!

Поврзано

(Видео) Плажата во село Стeњe беше гордост, а сега е pyинa која ја покажува нecпосoбноcтa на оние кои ветуваа живот

Плажата во село Стење на Преспанското Езеро беше гордост на туристичките работници од овој регион и потврда за далеку...

Жителите се гнeвни на оваа нeчecнa влacт

Кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски заедно со носителот на листа во изборната единица...

Македонија ќе се иcпрaви и гордо ќе чекори напред, Радишани е за Обнова на Македонија

Го посетив населеното место Радишани, како и црквата “Св. Наум Охридски” каде што успеав да се сретнам со неколку...

Зоран Заев ги пушта низ вода сопствените луѓе, како може народот на државата да му верува дека ќе направи добро за сите граѓани, истакна Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ.
nikola-todorov-banskoliev2
-Се сеќавате на изјавата на Заев во 2014 година дека не е на листите на СДСМ затоа што ќе бил премиер, сега го гледаме на листите, со тоа Заев ни призна на сите дека кризата во 2014 година која што ја креираше му била пртходно договорена и знаел дека нема да влезе во парламентот. Како ја договорил и зашто ја договорил треба да претпоставиме и со кого, но очигледно е дека целото ова сценарио му било претходно договорено. Од друга страна тоа многу говори за него, затоа што практично ги пуштил низ вода тогашните пратеници. Тој знаел дека ќе излезат од парламентот и ќе креираат на тој начин политичка криза, а ниту еден друг најверојатно не знаел и сега гледаме дека тие што ја воделе таа битка за него, денеска се исклучени. Таков човек кој што ги пушта низ вода сопствените луѓе како може народот на државата да му верува дека ќе направи добро за сите граѓани во државата, изјави Никола Тодоров.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести