Како може Маричиќ да знае каква е пpecyдата на Апелација која не е објавена?, реагира сопругата на зaгинатиот Гоце Димитриевски

Поврзано

Д-р Андоновска: Апceте ги одма и kpивична пријава за пратеничката од СДСМ која го загpo3ува здравјето

Доктор Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката која денес позитивна на коронавирус дојде во...

Пpaтeницитe пoзитивни на KOBИД19 да одат на pacпит во Oбвинитeлcтвo

Адвокатот Драган Пешевски „пушти глас“ до Обвинителството да ги повика пратениците кои денес го прекршија решението за изолација на...

Апасиев најави пријави за биолошки тepopизам ако дојдат 3apa3eни пратеници на седница

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев уште вчера по најавата на власта дека ако не се обезбеди кворум...
- Advertisement -

Сопругата на загинатиот Гоце Димитриевски возач на мотор вечерва преку Твитер упати чудење како може министер за правда на медиум да објавува неофицијална судска пресуда?

Имено Бојан Маричиќ за телевизија 24 денеска објави дека дознал дека Апелацискиот суд донел одлука со која ја преиначи одлуката за случајот „Сообраќајката кај Млечен ресторан“.

„Денес дознав дека Апелацискиот суд донел одлука со која ја преиначи одлуката за случајот „Сообраќајката кај Млечен ресторан“ и дал 2 години ефективен затвор и две години забрана за управување со моторно возило. Не знам дали е точно, ќе потврдат, информацијата неофицијално ја добив од луѓе кои се информирани“, вели Маричиќ.

По ова се огласи и самата сопруга на загинатиот возач, која вели дека за неа останува нејасно како министер за правда како дел од извршнаѕа власт јавно на ТВ објавува неофицијална судска одлука.

Latest News

Д-р Андоновска: Апceте ги одма и kpивична пријава за пратеничката од СДСМ која го загpo3ува здравјето

Доктор Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката која денес позитивна на коронавирус дојде во...

More Articles Like This