КАКО НАРОДИТЕ ОД ЕКС-ЈУГОСЛАВИЈА ГО КОМЕНТИРАА ПРОТЕСТОТ ВО АТИНА: Нека ги вратат парите, пред да почнат да се*ат!

Поврзано

ЌЕ СИ СЕДИМЕ МИРНО ДОДЕКА ЗАЕВ СИ ПРАВИ ТУРИ СО МОТОРЏИИТЕ ДРУГАРЧИЊА: Пола партија е заболена поради терање кампања

Повторно 80 часа затворени дома поради корона. Ваквата владина одлука предизвика револт кај јавноста. Професорката Биљана Ванковска на својот...

ОВА Е ВЕЌЕ ИГРАЊЕ МАЈТАП: До кога по самарот ќе мавате зашто не можете по магарето?

Нема дилеми одамна. Македонците се жpтви на апартхејд во сопствената земја. Ова е веќе играње мајтап со нас. Се...

ТАКА ДЕ: „Кога е македонски верски празник на ред, тогаш нема компромис, сите во кaрантин“

Aктерот Сашо Тасевски го кометираше воведувањето на полициски час вака: Така де, кога е македонски верски празник на ред, тогаш...

Денешниот протест во Атина ги натера граѓаните од бившите екс-ЈУ републики да застанат во одбрана на Македонија, коментирајќи ја баналноста на протестите во ситуација кога Грција е една од државите со најголем долг во светот

 

Еден Босанец, на својот Твитер профил вака ја објаснува ситуацијата.

„Грците денес протестираат против промената на името Македонија. Се очекуваат милион луѓе на улиците. Грција во моментов должи 314,366,945,899 евра, или околу 29.000 евра по глава на жител. Што значи, секој од оние милион демонстранти би требало да вратат по 315,000 евра пред да почнат да се*ат“ – стои во објавата на профилот Ахриет Експрес.

Актуелно

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со сила можат да ме заплашат...

УШТЕ ЕДЕН ЦPН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: Pекорден пик, 127 нoвoзaбoлeни во последниве 24 часа

Македонија бележи црни денови. Регистрирани се 127 новозаболени од Ковид-19 Во последново деноноќие. Ако бројката биде и официјално потврдена ова ќе биде најголем пик од...

Повеќе вести