КАКО НА ФИЛМ: Со автоматска пушка и пиштол ограбиле спортска обложувалница во Скопје

  • January 22, 2017
  • Коментари

Вчера попладне околу 18,20 часот на бул„.Никола Карев”, две непознати маскирани лица ја ограбиле спортска обложувалница „Златна Копачка”.

fffff-555-640x294

-Вооружени биле и двете лица. Едното лице било вооружено со автоматска пушка, а другото со пиштол, извршиле разбојништво, при што од вработената одзеле засега неутврден паричен износ, известуваат од МВР Скопје.

Од полицијата соопштија дека се преземаат мерки за откривање и пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »