КАКО ПАЃААТ „НЕВИДЛИВИТЕ“ АВИОНИ: Сириската телевизија пушти инсерт од дејствувањето на системот за ПВО С-400!

  • October 9, 2016
  • Коментари

Руската агенција „Њуз Фронт“ објави инсерт од сириската државна телевизија на кој се прикажува евнтуално соборување на американски стелт бомбардер од сириското небо
s-400-jt

Снимката го прикажува дометот на „воздушниот штит“ кој го постави Руската војска во базата Хмејмим и во Тартус од кој тргнуваат најголемиот број на летови на рускта и сириската авијација.

Во прилогот кој е посветен на новиот одбрамбен систем кој пристигна во Сирија, сликовито се прикажува и дејствувањето на рускиот ПВО систем врз леталата на американското и британското воено воздухопловство.

Претходно «
Следно »