August 13, 2020, 9:31 am

КАКО СДС ГИ ИЗЛАЖА И БИЗНИСМЕНИТЕ: Ветуваа превенција и опомени, а сега политички затвораат локали само затоа што делеле шеќерчиња со лого на општина која не ја води СДСМ!

Поврзано

Македонија со Зaeв тoнe ceкoј дeн во ceкоj пoглeд, нaд 12.000 зaрaзeни и пpoпaднaтa бaнкa

Македонија тоне со Зоран Заев секој ден во секој поглед. Бројот на заразени од корона надмина 12 илјади лица,...

Додека Заев лaжно се откажува од патни трошоци, во Кисела Вода СДСМ троши 350 илјади евра за партиски вработувања

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти, кои според нив, го одбележаа денот: На повидок нов октопод и втор ТАТ, пропадна Еуростандард банка. Милиони евра...

Димитриеска-Кочоска: Пpoопаѓањето на Еуро Стандард банка претставува уште еден голем нeyспех на актуелната власт и сeриозен удap на бизнисот и над 55.000 пензионери и...

Пpoпаѓањето на Еуро стандард банка претставува уште еден голем нeуспех на актуелната власт и сериозен удaр во банкарскиот и...
- Advertisement -

СДСМ во текот на кампањата ветуваше нов пристап во казнената политика. Тие велеа дека инспекциските служби нема да бидат инструмент за репресија и политички притисоци. Според најавите, во текот на процесот прво ќе има опомена за сторен прекршок, а при негово повторување ќе следи казна.

 

Но, како и за многу други нивни ветувања, сето ова добро изгледаше додека СДСМ не дојде на власт. Денес сме сведоци дека 3 месеци СДСМ се на власт, а од ветеното ништо не исполнија.

Доказ за тоа е затворањето на локалите „Палма“ и „Тренд“ во изминатите неколку дена. Инспекциските служби ги затворија локалите поради банална причина. Причина за затворањето е тоа што на шеќерчињата кои ги служеле го има логото на општината Аеродром.

За жал, очигледно е дека затворањето е извршено поради политички притисоци од страна на новата власт на СДСМ.

Дали актуелната власт е заплашена дека на актуелните локални избори во Аеродром нема да победи па затоа започна со класично заплашување на граѓаните?

Зарем ова е животот кој долго време го најавуваше СДСМ на граѓаните? Подобар живот со притисоци, закани и заплашувања.

Еве што ветуваше СДСМ:

Еве што реализира:

Граѓаните на општина Аеродром се жалат дека два познати угостителски објекти се затворени поради тоа што на шеќерчињата кои тие ги користеле го имало логото на општината.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Се чека на Koмисијата за зapaзни болecти и Владата да одлyчaт како ќе се одвива учебната година

– Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок,...

Kopoнавирусот се пpeнесува пpeку зaмpзнaта храна, пронajден на пилешки крилца увeзeни од Бразил

Примерок на смрзнати пилешки крилца увезен од Бразил во Кина е тестиран позитивен на коронавирус, соопштија денеска локалните власти во јужниот кинески град Шенжен,...

Милчин за диноcaypyсите на Шилегов: Ceлото гopи, бабата се чeшлa

Поранешниот прв човек на „Институт Отворено општество – Македонија“, режисерот Владимир Милчин, на социјалните мрежи ја коментира најавата на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов...

Бабата на Бoлсoнаро пoчинa oд КОВИД-19

Бабата на првата дама на Бразил почина во средата одкако цел месец се бореше со вирусот. Марија Апарецида Фирмо Фереира, била баба на Мишел Болсонаро,...

Џафepи ја откажа седницата за избор на претседател на Собранието, денес доби внук

Претседавачот на конститутивната седница Талат Џафери денеска го откажа продолжението на седницата, на која требаше да се избере претседател на Собранието, поради тоа што...

More Articles Like This