КАЛАШЊИКОВИ „ИГРАЛЕ“ ВО АРАЧИНОВО: Активисти на БЕСА под закана од автоматско оружје во Арачиново додека лепеле плакати!

Поврзано

Мендух Тачи од Заев ја побарал институцијата Финансиска полиција за да ги истражува трансферите на пари од Иран и Катар

Албанскиот портал Газета Експрес, објави детали од средбата на Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Имено порталот објави...

Жecтока реакција на ВМРО-ДПМНЕ поради нaпaдите на Заев врз медиумите

ВМРО-ДПМНЕ реагира и остро го осудува бруталното и недемократско постапување на Зоран Заев кон новинарите и медиумите, редејќи етикети,...

(Во живо) Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Видео линкот може да го погледнете тука: https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/videos/982840672177307/?v=982840672177307
- Advertisement -

Неколку дена откако лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во врска со инцидентот во Кичево во кој еден кандидат беше убиен рече дека Албанците не се варвари со калашњикови, во Арачиново се случил тежок инцидент во кој бил користен автомат.

Синоќа, 20 минути по 22 часот , во селото Арачиново, скопско лицето А.И. пријавило дека додека 22-годишниот Ф.З. и други лица активисти на политичката партија „БЕСА“ од селото лепеле плакати, во нивна близина застанало патничко возило „Голф“ со скопски регистарски ознаки, во кое имало непознато лице.

Неознато лице од автомобилот го отворило прозорецот и од огнено оружје испукало еден куршум во воздух, по што заминало во непознат правец.

По дваесетина минути, пријавителот и останатите активисти се вратиле на местото на настанот и успеале да најдат една чаура, која ја однеле во Полициското одделение Арачиново.
МВР презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот.

Но, од таму нема објаснување зошто нивните припадници не го пронашле куршумот од кој било пукано во предизборниот и нцидент.

Share this:

Latest News

Куќен притвop за раководителите на пристаништето во Бејрут додека трае истрaгата за еkcплозијата

Неколку раководители на пристаништето во Бејрут денес беа ставени во куќен притвop во очекување на истрaгата за kaтастрофалната експлозија,...

(Видео) Водата од чешмите полна со кал – жителите на Синичане протестираат и на дожд, во Владата немаше договор

Во куќите во Синичане, наместо вода, од чешмите тече кал. Токму поради тоа жителите од ова село не се откажуваат и продолжуваат да протестираат....

Не е од Кина?: Руски научници тврдат дека ковид-19 во Русија не пристигнал од Кина

По истражувањето, руските научни организации открија дека коронавирусот не пристигнал во Русија од Кина, туку главно од Европа, изјавиле за Спутник во научниот центар...

(Видео) Инцидент на српскo-унгарската граница, стотина мигранти ја нападнале полицијата во обид нacилно да влезат во Унгарија

Група од околу 100 мигранти се обиделе илегално да преминат во Унгарија недалеку од граничниот премин Решка (Хоргош) на српската страна на границата, соопшти...

Мендух Тачи од Заев ја побарал институцијата Финансиска полиција за да ги истражува трансферите на пари од Иран и Катар

Албанскиот портал Газета Експрес, објави детали од средбата на Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Имено порталот објави дека Мендух Тачи на оваа...

More Articles Like This