„КАЛАШЊИКОВ“ ИГРАЛ ВО КОЗЛЕ: Непознат сторител пукал со „Калашњиков“ и фрлил бомба во Козле!

  • October 21, 2016

Непознат сторител пукал и фрлил бомба врз автомобил, но за среќа нема повредени.

cento_policija

Насилник утринава на улицата Козле во истоимената населба пукал со автоматска пушка во „ауди“ сопственост на Р.К., а воедно била фрлена и експлозивна направа која не се активирала. По извршување на кривичното дело тој побегнал.

Претходно «
Следно »