December 5, 2021, 9:16 am

Калајџиев: Да пoднeсeш “мoнтиpaна” ocтавкa е днo на овaа влaст

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Професорот Гордан Калајџиев на својот фејсбук профил ја коментираше oставката на Филипче како срамна.

Да поднесеш „монтирана“ оставка е дно на оваа власт, напиша Калајџиев.

Тој во коментарите додава: Досега гледав како се’ се распаѓа околу мене, а сега за туѓи грешки гледам како ми се распаѓаат градите.

За веднаш потоа да додаде И фала му за ковидов што го закачив.

Latest News

Бројот на активни случаи од околу 8.000 падна на 6.000

Во текот на претходното деноноќие беа регистрирани нови 355 случаи на коронавирусот од направени 3.042 тестирања или 11,6 отсто,...

More Articles Like This