КАМИОНИТЕ НА ЗАЕВ ГО ЗАГАДУВААТ СКОПЈЕ: Мерките на Шилегов не важат за фирмите на Заев!

Поврзано

А ова дека Албанците „пет пари не вредат“ нели спаѓа во 2 часа и 17 минути во кафаната?

А ова дека Албанците „пет пари не вредат“ нели спаѓа во 2 часа и 17 минути во кафаната? Како...

„Што да се очекува од еден квази инженер“: Отворено писмо од Орданоски до Манчевски

Посветено на Сyдија Бранко Орданоски, 19.07.1937 – 15.03.2019 ... Мој аманет до неговите внуки, Вивиен и Тифани Орданоски ......

(Видео) Зоран Заев избркан од пазар во Тетово

Зоран Заев денеска беше буквално беше избракан об пазар о Тетово. Тетовчани му порачаа дека нема да добие ниту...

Иако неефективни, мерките кои Петре Шилегов ги воведе со цел намалување на аерозагадувањето се спроведуваат селективно. Не само што забраната за возење на Водно не важи за привилегираните лица блиски до власта и дипломатите, забраната за движење на тешки товарни возила во главниот град не важат и за фирми од Струмица блиски до кланот Заеви

 

На социјалните мрежи се појавија фотографии од тешки товарни возила заглавени во сообраќајниот метеж во Ново Лисиче, кои како што се тврди, се камиони на фирма блиска до Зоран Заев од Струмица, а веќе два месеци го блокираат сообраќајот во овој дел од градот и дополнително придонесуваат за загаденоста.

„Во Ново Лисиче Општина Аеродром струмички камиони веќе 2 месеци како да копаат рудник, Петре Шилегов забраната да не се гради и камиони да не се возат важи ли за на Зоран Заев камиониве, не интересира и мислењето на #ЗлаткоМарин околу загадувањево 2 месеци облаци од прашина дишеме Стоп на загадувањето Петиција – Да Го Спасиме Скопје Од Загадување Досие за Загадувачите Пријави загадувач Аеродром Аеродром ВО МОЕТО СРЦЕ Град Скопје“ – стои во објавата на ФБ страницата „Види Тука“.

Претходно револтирани граѓани на општина Аеродром ја испишаа цистерната на една струмичка фирма за превоз на нафтени деривати, изреволтирани бидејќи го узурпира паркингот на зградата.

Актуелно

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар...

ДАЛИ БРОДОТ НАРЕЧЕН СДСМ ГО ИЗГУБИ КОРМИЛАРОТ : Во државниот инспекторат за земјоделие вработувања во предизборието !

Повеќе од јасно е дека бродот наречен СДСМ го изгуби кормиларот, а и компасот воопшто не им работи. Така на пример, Зоран Шапуриќ од ДИЗ...

Мамата у…- како се менуваше името на еден народ!

Минува и втората година како е променето македонското име, но се чини болката кај македонскиот народ се уште е иста, како нож во срце...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен во Управата за безбедност и...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

Повеќе вести